Philips 22PFL3606H
 Philips 22PFL3606H
Print
Back
Ideal for any room with a modern design.
Clear Sound
Digital Crystal Clear
Picture/Display
Display: LCD HD Ready
Diagonal screen size: 22 inch / 56 cm
Panel resolution: 1366 x 768p
Aspect ratio: 16:9
Brightness: 300 cd/m²
Dynamic screen contrast: 100,000:1
Response time (typical): 5 ms
Connectivity
Number of HDMI connections: 1
EasyLink (HDMI-CEC): System standby, One touch play
Number of components in (YPbPr): 1
Number of scarts (RGB/CVBS): 1
Sound
Output power (RMS): 6 W (2 x 3 W)
Sound Enhancement: Auto Volume Leveller, Clear Sound, Incredible Surround, Treble and Bass Control
Dimensions
• Set dimensions (W x H x D):
529.4 x 334.9 x 57 mm
• Set dimensions with stand (W x H x D):
529.4 x 367 x 159.3 mm
Power
• Mains power: AC 220-240 V; 50-60 Hz
• Ambient temperature: 5°C to 40°C
• Energy Label Class: B
• EU Energy Label power: 33 W
• Annual energy consumption: 47 kW·h
• Standby power consumption: 0.3 W