19PFL3606H
 19PFL3606H
Print
Back
  • A clear, vivid LCD picture every time
  • Authentic and clear sound experience
  • Complete digital connectivity made simple
  • Simple to set up, easy to use
  • PC-input allows you to use your LCD TV as a PC monitor
  • HD Ready with Digital Crystal Clear for depth and clarity
Picture:
  • Display: LCD HD Ready
  • Diagonal screen size (metric): 48 cm
  • Diagonal screen size (inch): 19 inch
  • Panel resolution: 1366 x 768p
  • Aspect ratio: 16:9
  • Brightness: 250 cd/mē
  • Dynamic screen contrast: 100,000:1
  • Response time (typical): 5 ms
  • Picture enhancement: Digital Crystal Clear
  • Sound:
  • Output power (RMS): 6 W (2 x 3 W)
  • Connectivity:
  • Number of HDMI connections: 1
  • EasyLink (HDMI-CEC): System standby, One touch play
  • Number of components in (YPbPr): 1
  • Number of scarts (RGB/CVBS): 1
  • Dimensions
  • • Set dimensions (W x H x D):
  • 462.8 x 297.4 x 57 mm
  • • Set dimensions with stand (W x H x D):
  • 462.8 x 330.9 x 149.3 mm
  • Power
  • • Mains power: AC 220-240 V; 50-60 Hz
  • • Ambient temperature: 5°C to 40°C
  • • Energy Label Class: B
  • • EU Energy Label power: 21 W
  • • Annual energy consumption: 31 kW·h
  • • Standby power consumption: 0.3 W